Przyjemne biuro – zadbaj o swoich pracowników – każdy z nas ma inne potrzeby, przyzwyczajenia i nawyki. Wszyscy jesteśmy twórcami swojej rzeczywistości i mamy ogromny wpływ na to, co dzieje się w naszym życiu. Istotne znaczenie odgrywa praca, którą wykonujemy każdego dnia. Z reguły zajmuje ona 40 godzin tygodniowo. To całkiem sporo, dlatego trzeba wykorzystywać ten czas tak, aby rozwijać nasze relacje z innymi oraz własną osobowość.

Uczyń pracę przyjemnością

Praca niektórych osób to bardzo wiele możliwości oraz wielki potencjał do rozwijania własnych zainteresowań. Wiele osób pracuje dojeżdżając do swojego biura i oznacza to dla nich różne nawyki. Na ogół wiąże się to z wczesnym wstawaniem i sporo zajęć z samego rana. Trzeba zawieźć dzieci do szkoły i zaplanować cały dzień. Będąc w biurze pierwsze kroki stawiamy do ekspresu do kawy, dzięki któremu przyrządzimy sobie pyszny pobudzający napój. To dobry początek dnia i sposób na dodanie sobie energii i zwiększenie koncentracji. Niektóre osoby zastanawiają się, jaka kawa do firmy będzie najlepsza. Dwie najpopularniejsze odmiany to Arabica i Robusta. Arabica jest bardziej łagodna w smaku i najszlachetniejsze kawy to właśnie te z Arabiki.

Właściciele biznesów z reguły zamawiają kawę do firmy w sprawdzonych sklepach internetowych. Właściwie trudno wyobrazić sobie biuro, w którym brakowałoby kawy lub herbaty. To podstawowe napoje, którymi raczą się pracownicy jak również klienci. W niektórych firmach jest zwyczaj proponowania czegoś do picia klientom. Taka gościnność silnie wpisuje się w naszą polską tradycję. Takie budowanie relacji do wysoki poziom działania firmy, która potrafi pozyskać klientów. Warto ich doceniać i wsłuchiwać się w potrzeby, ponieważ jeśli to zaniedbamy to szybko da o sobie znać nasza konkurencja.

Wydajność pracowników – co na nią wpływa?

Niektóre osoby zauważyły, że dobre rezultaty przynosi picie kawy po śniadaniu. Niektórzy nie wyobrażają sobie picia czarnej kawy bez mleka i cukru. Wydaje się im ona wtedy bardzo gorzka i niesmaczna, dlatego dolewając mleka, które łagodzi gorycz wydobywając z kawy to, co najlepsze. Każdy wielbiciel kawy dobrze wie, że najlepsza to taka, która przygotowana jest w ekspresie ciśnieniowym, a ziarna mielone są w momencie przyrządzania napoju. Kawa do firmy to niezbędny artykuł spożywczy, który powinien pojawić się w kuchennych szafkach, może zwiększyć efektywność pracowników i dobrze wpływać na ich wydajność. Dobry pracownik to taki, który jest wyspany, wypoczęty oraz ma potrzebne narzędzia do pracy.

W niektórych branżach bardzo liczy się kreatywność, która wymaga niejako otwartego umysłu i wielu pomysłów. Nie zawsze jesteśmy w szczytowej formie i czasami trudno nam zrealizować pewne projekty, zwłaszcza jeśli wymagają one od nas więcej inwencji i wykazania się czymś więcej niż tylko schematycznymi działaniami. Oczywiście kiedy zauważymy taki etap bierności u siebie, dobrze jest działać i nie zostawiać jej samej sobie, aby się rozwijała. Zazwyczaj jednak nasz umysł potrzebuje takich momentów, w których może się zregenerować i nie myśleć zbyt intensywnie. Podczas każdego dnia mamy lepsze i gorsze momenty kiedy nasze samopoczucie oraz nastrój spada i rośnie. Warto obserwować siebie, aby przekonać się kiedy jesteśmy najbardziej wydajni. Zazwyczaj jest to czas między 10:00 a 12:00 kiedy nabraliśmy już energii i wydaje nam się, że możemy dokonać niemożliwego. Warto wykorzystać ten czas na robienie tego, co najbardziej wymagające.

Wyzwania i towarzysząca im satysfakcja

Przyjemne biuro - zadbaj o swoich pracowników
Przyjemne biuro – zadbaj o swoich pracowników

Czasem trzeba zmusić się do wykonania pewnych działań i niejako wymusić na umyśle skupienie i koncentrację, jednak najlepsze efekty osiągamy wtedy, kiedy mamy odpowiednie zaplecze do pracy i jesteśmy spokojni. Jeśli coś nas denerwuje lub stresuje, trudno wtedy mówić o dobrze wykonanej pracy. Kawa do firmy to jeden z czynników, który daje nam pewnego rodzaju przyjemność. Takie drobne przyjemności mogą dodawać nam skrzydeł. Czasami wyczekujemy momentów kiedy będziemy w końcu mogli zrobić to, na co długo czekamy. Niektórzy przekonali się, że dobre rezultaty przynosi im praca z pewnym systemem nagród, czyli dodatkowe nagradzanie się za szczególnie trudne wyzwania, które na początku wydały się nie do przejścia.

Za każdym razem kiedy przełamujemy swoją niechęć i robimy to, na co nie mamy ochoty, wzmacniamy swoją samodyscyplinę i podnosimy poczucie wartości i pewności siebie. To pozwala nam czuć większą satysfakcję. Niektórzy przedsiębiorcy zastanawiają się jak prowadzić swoją firmę zwłaszcza kiedy trzeba zatrudnić więcej pracowników. Kiedy firma osiąga sukcesy, potrzeba więcej zaangażowania, ale dobrze jest również nauczyć się delegować zadania i współpracować z zespołem ludzi, do których mamy zaufanie. Część rzeczy możemy powierzać im, aby nie być zbyt obciążonym. Możemy też zlecać innym takie działania, jak zamawianie artykułów biurowych czy kawy do firmy, aby nie myśleć o takich szczegółach i nie zaprzątać sobie nimi głowy. Najlepiej jest również dawać innym takie zadania, które korespondują z ich naturalnymi umiejętnościami.