Potrzebujesz serwis falowników, skontaktuj się z nami! Naprawa przetwornicy częstotliwości to tylko jedna z usług świadczonych przez naszą firmę. Specjalizujemy się w serwisowaniu różnych marek i modeli falowników. Zadaniem naszych serwisantów jest ciągłe diagnozowanie poprawności działania tych urządzeń, dostarczanie praktycznych i ekonomicznych rozwiązań w zakresie napraw podstawowych i awaryjnych.

Czym są falowniki i usługi falowników?

Serwis falowników
Serwis falowników

Falownik to wspaniały wynalazek w historii ludzkości. Jest to urządzenie elektryczne, które zamienia prąd stały na prąd przemienny. Napięcie wejściowe, częstotliwość i napięcie wyjściowe oraz całkowita moc zależą od schematu połączeń lub konstrukcji konkretnego urządzenia. Falownik nie wytwarza energii, zasilany jest prądem stałym. Na rynku dostępnych jest wiele różnych falowników, w zależności od rodzaju odbiornika prądu przemiennego: jednofazowe lub trójfazowe. Falowniki te charakteryzują się podwójnie ekranowaną logiką sterowania i solidną konstrukcją.

Realizowane przez naszą firmę umowy serwisowe zapewniają kompleksowe rozwiązania serwisowe, które łączą usługi prewencyjne i naprawcze z usługami zarządzanymi. Regularną, regularną konserwację falowników można nazwać konserwacją zapobiegawczą i przeprowadzają ją eksperci, dlatego jest to najbardziej opłacalny sposób zapewnienia pełnej wydajności rozwiązania energetycznego. Szybkie działania naprawcze mają kluczowe znaczenie dla poprawy dostępności czystej energii i ciągłości biznesowej. Nasz zespół serwisowy zapewnia regularną, zaplanowaną konserwację zapobiegawczą na miejscu, aby zapewnić bezpieczne działanie systemu przez cały czas, w tym inspekcje fizyczne, ocenę funkcjonalności i wydajności oraz diagnostykę cyfrową na miejscu.

Potrzebujesz serwisu falownika, skontaktuj się z nami!

Świadcząc usługi falowników, posiadamy duże doświadczenie w tego typu inżynierii oraz posiadamy niezbędne zaplecze techniczne. Prace serwisowe i naprawcze zakończyły się sukcesem dzięki przestrzeganiu przez specjalistów wysokich standardów wyposażenia kontrolnego i testującego. Jesteśmy znani z doskonałej logistyki, dodatkowo zdobyte know-how pozwala nam mieć stały dostęp do aktualnych ofert z bazy danych uznanych producentów oraz części zamiennych na rynku, dlatego podejmujemy się serwisu wszystkich typów falowników. Serwis przemienników częstotliwości odbywa się zawsze zgodnie z najwyższymi standardami. Z tego powodu serwis i naprawa falowników i innych urządzeń przeprowadzana jest profesjonalnie w krótkim czasie.

Konserwacja systemu falowników obniża koszty produkcji

Wiele zakładów produkcyjnych gromadzi zapasy o wysokiej wartości do konserwacji, co wiąże się z inwestowaniem dużych ilości wartościowego kapitału. Wykonując serwis falowników opieramy się na naszym bogatym doświadczeniu i w miarę możliwości regenerujemy zużyte podzespoły, dzięki czemu obniżamy koszty produkcji. Nie tylko to, ale działania te pomagają również zminimalizować odpady, które mogą być szkodliwe dla środowiska i obniżyć koszty utylizacji odpadów. Jeśli więc szukasz odpowiedzialnego serwisu falowników, który utrzyma Twój sprzęt i zapewni długotrwałą sprawność, skontaktuj się z nami!

Podstawowe prace wykonywane podczas konserwacji falownika:

  • Odkręć część konstrukcji falownika w celu wizualnej oceny jej stanu.
  • Wyczyść elementy falownika, w tym system wentylacyjny.
  • Sprawdź wentylator falownika.
  • Sprawdź komponenty i zespoły elektroniczne.
  • Sprawdź połączenia śrubowe, zaciski sterujące.
  • Sprawdź obwód zasilania i moc falownika.
  • Testowanie statyczne i własnościowe dysków.
  • Zmierz moc silnika współpracującego z falownikiem.

Po naprawie falownika sporządzamy raport ze stanu tych urządzeń i podzespołów do wymiany. Przedstawiamy zalecenia dotyczące dalszego użytkowania falowników.

Warto sprawdzić:

Wykonuj tylko profesjonalne usługi falownika

Nasze usługi obejmują obsługę falowników dla firm przemysłowych. Te przetwornice częstotliwości są urządzeniami energoelektronicznymi, które są wrażliwe na warunki środowiskowe. Należą do nich: wilgoć, temperatura, kurz, siarczany itp. ważny! Praca falownika w podwyższonych warunkach może znacznie skrócić jego żywotność. Podczas serwisowania falowników nasi eksperci skupiają się na współpracy z klientami. Z tego powodu jest zawsze informowany o postępach prac serwisowych i naprawczych. Koszty poniesione przez przeglądy klienta, w tym regenerację lub wymianę każdego elementu.

Przeprowadzamy dokładną diagnozę i przedstawiamy ewentualne koszty naprawy falownika. Mamy doświadczenie w naprawie tych urządzeń i nie zalecamy wykonywania takich prac osobom nieuprawnionym, ponieważ często kończą się one całkowitym uszkodzeniem urządzenia. Falowniki są złożone i produkowane w oparciu o innowacyjne technologie, dlatego naprawy falowników muszą odbywać się przy użyciu wiedzy i specjalistycznego sprzętu. Zachęcamy do wykonywania konserwacji zapobiegawczej na falowniku, a zyskasz znaczne korzyści.