Onygen – jak stosować? Jednym z problemów, który często dotyczy paznokci, jest onycholiza. W jej przebiegu zachodzą zmiany w wyglądzie płytki paznokcia – przybiera barwę żółtą, szarą lub brązową. Nieestetycznie wyglądający paznokieć to dolegliwość, z którą należy walczyć, a nie maskować. Jednym z preparatów najczęściej polecanych na onycholizę paznokci jest Onygen – krem o innowacyjnej recepturze, poprawiający stan paznokci w mgnieniu oka.

Podejrzewasz u siebie onycholizę, ale nie masz pewności, czy Twoje przypuszczenia są słuszne? W dalszej części artykułu znajdziesz krótki opis tego problemu, dzięki któremu dowiesz się, jak go rozpoznać i jakie są jego możliwe przyczyny. Jeśli okaże się, że miałeś rację i dokucza Ci onycholiza, nie czekaj, aż problem sam się rozwiąże, tylko zacznij z nim walczyć przy pomocy kremu Onygen.

Czym jest onycholiza?

Onycholiza to częściowe oddzielenie się płytki paznokcia od łożyska. W puste miejsce przedostaje się powietrze. Zmiany mogą dotyczyć zarówno paznokci u dłoni, jak i u stóp. Rozpoznanie dolegliwości może mylić to, że pomimo oderwania paznokcia od łożyska, nadal pozostaje on twardy i w jego obrębie nie występuje stan zapalny.

Onycholiza – przyczyny

Często nie da się jednoznacznie wskazać przyczyny onycholizy. U niektórych występuje skłonność genetyczna – onycholizę mogą wywoływać dziedziczne zaburzenia anatomiczne palców. Kolejną możliwą przyczyną są urazy mechaniczne.
Niekiedy skłonność do oddzielania się paznokcia od łożyska zwiększają choroby skóry i schorzenia ogólnoustrojowe. Substancje chemiczne zawarte w lakierach do paznokci czy zmywaczach również mogą osłabiać paznokcie, sprawiając, że staną się one bardziej podatne na uszkodzenia.

Jak rozpoznać onycholizę?

W miejscu, gdzie doszło do odwarstwienia paznokcia, pojawia się białe zabarwienie. Struktura płytki nie zmienia się – jest ona twarda i gładka. Najczęściej odwarstwienie widać gołym okiem. Naturalne różowe zabarwienie paznokcia zanika. Pod paznokciem w wolnych przestrzeniach może wystąpić hiperkeratoza.
W przebiegu onycholizy może dojść do nadkażenia. Wtedy kolor paznokcia zmienia się na szary, żółty, brązowy, a w zaawansowanych przypadkach na czarny. Onycholiza rzadko kiedy boli, raczej nie powoduje żadnych przykrych dolegliwości. Nieleczona może stać się przyczyną pęknięć, bruzd i nagniotków.

Polecamy również:

Krem Onygen – co trzeba o nim wiedzieć?

Onygen krem od marki Podopharm to preparat o innowacyjnej recepturze chronionej prawem patentowym. Jest on szczególnie polecany w przypadku onycholizy, ale można go stosować również podczas regeneracji łożyska osłabionych paznokci dłoni i stóp.

Z jakich składników produkowany jest krem Onygen?

W składzie kremu znajduje się colostrum bovinum z 40% tłuszczem, czyli siara bydlęca bogata w ponad 250 związków w dużym stężeniu. Warto podkreślić, że tak dużego stężenia tych substancji nie ma w żadnym innym produkcie pochodzenia naturalnego. Najcenniejsze z colostrum są białka, w tym m.in. immunoglobuliny, laktoferyna, lizozym czy laktoperoksydaza. Przypisuje się im właściwości antybakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze. Oprócz białek w siarze bydlęcej są jeszcze węglowodany, tłuszcze oraz pochodne kwasów nukleinowych. Obfituje ona w witaminy A, B, D i E, a także wapń.
Do produkcji kremu Onygen wykorzystywany jest także skwalan oraz znane ze swoich drogocennych właściwości oleje: z awokado i rokitnikowy.

Onygen – jak stosować?

Przed rozpoczęciem kuracji z udziałem kremu Onygen należy skonsultować jej zasadność z podologiem. Terapia powinna odbywać się pod jego ścisłą kontrolą. Preparat należy nanieść na zmienione chorobowo miejsce i dokładnie wmasować. Pozostawić aż do całkowitego wchłonięcia. Czynność powtarzać 2 razy dziennie. Zaleca się przynajmniej raz w tygodniu zastosować krem Onygen na noc pod okluzję. Onygen o pojemności 20 jest bardzo wydajny. Wystarcza na 3-miesięczną terapię.

Jak wzmocnić efekty terapii?

Aby przyspieszyć leczenie i szybciej zobaczyć rezultaty kuracji, warto połączyć krem Onygen z intensywnie wzmacniającym serum do paznokci. Wzmacniające serum do paznokci od firmy Podopharm to produkt przeznaczony do intensywnej regeneracji zniszczonych i osłabionych paznokci zarówno u dłoni, jak i stóp. Ponadto serum świetnie nawilża i odżywia skórki, dlatego zaleca się je stosować po zabiegach manicure i pedicure.
Serum swą skuteczność zawdzięcza wyjątkowemu połączeniu naturalnych olejów: canola, tamanu i kiełków pszenicy. Ich połączenie tworzy silnie nawilżającą i dogłębnie odżywiającą kombinację. Znajdujący się w składzie produktu ekstrakt z mirry wzmacnia płytkę paznokcia, przyspieszając jej wzrost. Z kolei witamina E zapobiega rozdwajaniu się i łamaniu paznokci.
Jak używać intensywnie wzmacniające serum Podopharm? Stosować dopiero po skończonej kuracji kremem Onygen. Niewielką ilość preparatu zaaplikować na paznokcie i skórki. Dokładnie wmasować i zostawić aż do wchłonięcia. Stosować regularnie 1-2 razy dziennie.

Onygen – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Pacjentów sięgających po Onygen po raz pierwszy zazwyczaj nurtuje wiele różnych pytań. Dlatego poniżej zebraliśmy odpowiedzi na kilka z nich. Mamy nadzieję, że i Ty znajdziesz tutaj rozwiązanie problemu, który Cię trapi.

Po jakim czasie stosowania kremu Onygen widać pierwsze rezultaty?

Onygen – jak stosować?
Onygen – jak stosować?

Nie da się jednoznacznie stwierdzić, kiedy będzie można zauważyć efekty kuracji. Organizm każdego człowieka jest inny, podobnie jak i poszczególne przypadki różnią się od siebie. Niebagatelne znaczenie ma to, na jakim etapie rozwoju dolegliwości podjęte zostało leczenie. Oprócz tego duży wpływ ma systematyczność stosowania kremu Onygen. W wielu udokumentowanych przypadkach regularne stosowanie preparatu widocznie poprawiło stan paznokcia po ok. 3-4 miesiącach. Mimo wszystko nie należy się tym zbytnio sugerować, ponieważ w praktyce czas ten może być zarówno krótszy, jak i dłuższy. Najlepiej stosować Onygen zgodnie z zaleceniami i uzbroić się w cierpliwość, a efekty przyjdą z czasem.

Jakie zabiegi w obrębie paznokcia należy wykonać przed aplikacją kremu Onygen?

Nie należy nakładać kremu Onygen bezpośrednio na paznokieć przed jego wcześniejszym przygotowaniem. Najpierw powinno się go dokładnie oczyścić podczas zabiegu podologicznego. Dopiero wtedy gdy płytka paznokciowa będzie odpowiednio obrobiona, można zaaplikować krem. Krem najlepiej wmasować w łożysko, a także w miejsca wokół onycholizy. Warto w tym miejscu dodać, że produkt nie powoduje żadnych skutków ubocznych, w tym stanów zapalnych.

Czy podczas kuracji z udziałem kremu Onygen można malować paznokcie?

Wiele kobiet z pewnością interesuje fakt, czy można malować paznokcie podczas terapii kremem Onygen. Okazuje się, że nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. Mimo wszystko podczas jakichkolwiek zabiegów w obrębie paznokci należy zachować szczególną ostrożność. Zaleca się skorzystać z pomocy doświadczonej kosmetyczki, która wykona stylizację zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, nie zapominając o wcześniejszym przygotowaniu płytki.

Czy krem Onygen jest bezpieczny dla diabetyków i osób starszych?

Jednym z głównych celów, jaki przyświeca firmie Podopharm, jest chęć niesienia pomocy diabetykom, czyli osobom chorym na cukrzycę. Właśnie dlatego praktycznie wszystkie produkowane przez nią preparaty mogą być stosowane przez cukrzyków. Na etapie testowania kremu Onygen również nie wykazano, aby wykazywał on negatywny wpływ na ich organizm. Bez obaw sięgać po niego mogą również osoby starsze.
Krem Onygen kupić można w sklepie podologicznym Kerpro. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z działaniem lub stosowaniem produktu najlepiej skierować swoje pytanie bezpośrednio do specjalisty. Zespół Kerpro chętnie dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą z klientami, pomagając im dobrać produkty stosownie do potrzeb.