Jakie międzynarodowe przewozy osobowe są najwygodniejsze? Polacy coraz częściej wyjeżdżają za granicę. Najczęściej podróżują w celach zarobkowych, bo pracy nigdzie nie brakuje. Często odwiedzają też rodzinę. Część osób woli taki rodzaj przemieszczania zamiast stresujących samolotów. To też dużo tańsza opcja niż pociągi. Z których przewozów międzynarodowych Polacy korzystają najczęściej i które są najwygodniejsze?

Wynajem busów

W przypadku, gdy mamy grupę znajomych, którzy chcą jechać razem z nami – warto wynająć busa samemu. Nie musimy koniecznie wynajmować dużego autobusu na kilkadziesiąt osób (choć jest też taka możliwość). Coraz częściej możemy spotkać busy 9-osobowe, które wynajmiemy razem z kierowcą. Ceny są uzależnione od odległości. Busy ze Szczecina do Berlina będą tańsze niż podróż z Białegostoku do Amsterdamu.

Zmniejsza to znacznie koszty paliwa, jeżeli każda z osób chciałaby podróżować osobno. Poza tym komfort podróży jest dużo wyższy niż w przypadku regularnych linii. W busach 9-osobowych jest dużo więcej miejsca. Poza tym to pojazdy dużo szybsze od powolnych i ślamazarnych autobusów. Bus Berlin Szczecin jest w stanie dotrzeć na miejsce w zaledwie 2 godziny. Podróż umilą nam klimatyzacja, rozkładane fotele do spania czy telewizja.

Bardzo wygodne jest skorzystanie z usług kierowcy – https://pks.szczecin.pl/przewozy-pracownicze/. Pojazdy takie potrzebują specjalnych uprawnień, poza tym ludzie boją się jeździć po międzynarodowych trasach. Kierowcy znają też bardzo dobrze miasta, dzięki czemu szybko przyjedziemy do nowego miejsca pracy.

Busy wynajmowane są też w celach specjalistycznych: dla firm czy w przypadku wyjazdów integracyjnych. Przewóz pracowników może być stresujący, ale dzięki busowi mamy pewność, że trafią bez problemu do filii zagranicą. To także świetny sposób na spędzenie z przyjaciółmi wieczoru kawalerskiego czy okrągłych urodzin. Berlin brzmi chyba trochę lepiej niż Szczecin?

Trasy regularnymi liniami

Jakie międzynarodowe przewozy osobowe są najwygodniejsze?
Jakie międzynarodowe przewozy osobowe są najwygodniejsze?

W celach ekonomicznych możemy skorzystać z regularnych linii, których w całej Polsce jest na szczęście coraz więcej. Busy do Niemiec z pomorskiego rozrosły się do tego stopnia, że możemy podróżować z dowolnego miejsca o każdej godzinie. Place autobusowe są stale remontowane, a przystanki są coraz wygodniejsze. Rozwój komunikacji miejskiej pozwala nam na szybkie dotarcie na miejsce oczekiwania. Dla wielu starszych osób czy z małych wsi dotarcie do centrum miasta to niestety duży wysiłek. Nie umieją oni zaplanować trasy, nie znają dobrze ulic, a bieganie od przystanku do przystanku oznacza dla nich fizyczną męczarnię. Dla takich osób świetną opcją będą busy “od drzwi do drzwi”.. Bus Niemcy Polska z adresu pod adres pomorski to gwarancja dotarcia do celu. Są one co prawda trochę wolniejsze niż regularne trasy, ale nie będziemy musieli taszczyć walizek przez pół miasta.

Firmy zajmujące się takimi przewozami mają zazwyczaj specjalne aplikacje, które określają, gdzie zaczynamy i kończymy podróż. Bus przyjeżdża prosto pod dom, kierowca w miłej atmosferze zabiera naszą walizkę. Możemy zapytać go o naszą destynację i szczegóły podróży. Usługi takie są udzielane niemal dla całej Europy. Warto zapoznać się z wyszukiwarką, która poda nam dokładne ceny każdego przewozu. Busy do Niemiec pod wskazany adres są co prawda trochę droższe niż regularne linie, ale trzeba sobie też wliczyć m.in. koszty podróży po mieście. W przypadku busów “od drzwi do drzwi” nie musimy znać na pamięć linii autobusowych np. w Berlinie, po prostu wysiadamy pod nowym miejscem zamieszkania.

Dopłata do samochodu osobowego

Międzynarodowe przewozy osobowe nie muszą ograniczać się jedynie do busów i autobusów. Świetną opcją jest dopłata jako pasażer lub pasażerowie samochodu. Kierowcy, którzy jeżdżą samotnie zagranicę często nie mają w tym interesu. Po prostu mają wolne miejsce w samochodzie. Mogą to jakoś wykorzystać i nie płacić samemu za podróż. Istnieją specjalne strony internetowe, które pomogą znaleźć wspólny cel podróży.

Dużą wygodą w takich przypadkach jest większa różnorodność przejazdów. Wystarczy rozejrzeć się ile samochodów osobowych jeździ teraz po naszym kraju. Na 1000 ludzi przypada obecnie 570 pojazdów. Jest bardzo duża szansa, że jakiś kierowca jedzie w dokładnie te same miejsce, gdzie my chcemy dotrzeć. Busy do Niemiec nie zawsze zabiorą nas do wsi oddalonej daleko od wielkiego miasta. Jest duża szansa, że kierowca będzie miał “po drodze” i zostawi nas blisko celu.

Kierowca może zaproponować konkretną cenę za usługę, a my uznamy czy nie jest ona przesadzona. Możemy się z nim targować do momentu, aż wszyscy będą zadowoleni. Przy dobrych negocjacjach jest szansa na tańszą podróż niż busem, a już na pewno pociągiem czy samolotem.

Porównanie wszystkich opcji

Wygoda w podróżach międzynarodowych wiele zależy od nas. Zależy czy wolimy podróżować komunikacją czy samochodami. Wiele zależy też od naszego miejsca zamieszkania. W przypadku dużego miasta mamy do wyboru mnóstwo linii, które po niskiej cenie zawiozą nas do celu. W przypadku wsi lepiej postawić na busy “od drzwi do drzwi” lub zainteresować się czy do naszego celu nie jedzie samochód z naszej okolicy. Warto korzystać z wyszukiwarek internetowych i sprawdzić jakie mamy możliwości. Wiemy z pewnością tyle, że podróżowanie jest coraz prostsze i liczba wariantów, z których możemy skorzystać jest większa niż kiedykolwiek wcześniej.