Jak zorganizować przeprowadzkę firmy? Każda firma na określonym poziomie rozwoju musi pomyśleć o zmianie swojej siedziby. Niejednokrotnie decyzja o zmianie siedziby firmy powoduje, że w związku z nową lokalizacją wzrasta jej prestiż, a klienci są zadowoleni, że mają znacznie bliżej do swojej ulubionej firmy. W dzisiejszym artykule przygotowaliśmy pakiet najważniejszych porad, którymi należy kierować się podczas przeprowadzki firmy. Jeśli planujemy organizację przeprowadzki firmy w najbliższym czasie, poniższe porady z pewnością okażą się bardzo pomocne. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury!

Przeprowadzka firmy – o czym trzeba pamiętać?

Planujesz przeprowadzić swoją firmę? Zmieniasz biuro na większe, które będzie wygodniejsze dla pracujących w nim osób? Musisz przewieźć całą masę rozmaitych przedmiotów i urządzeń, jednak nie masz pojęcia, jak się za to zabrać? Wielu osobom przeprowadzki firm kojarzą się z bardzo trudnym przedsięwzięciem, które pochłaniają ogromne ilości czasu. Czy przeprowadzki firm naprawdę tak ciężko się organizuje?

Jak zorganizować przeprowadzkę firmy?
Jak zorganizować przeprowadzkę firmy?

Warto wiedzieć, że wszystko zależy oczywiście od tego, jak duża jest nasza firma czy biuro. W dużym biurze z pewnością znajdziemy przynajmniej kilkanaście biurek, komputerów, szaf na dokumenty, foteli i wiele innych przedmiotów, które zajmują sporo miejsca oraz dużo ważą. Przeprowadzka z meblami jest bardzo trudna do zorganizowania we własnym zakresie. Oczywiście najważniejsze rzeczy można przewieźć samemu, jednak co zrobić z największymi meblami i przedmiotami ? Przecież sami ich nie przewieziemy. Możemy oczywiście je rozkręcić i później krok po kroku skręcać, jednak z pewnością będzie to bardzo czasochłonne. A każda przerwa w pracy dla firmy będzie stratą pieniędzy oraz może skutkować dużym niezadowoleniem ze strony jej klientów. Z tego względu przeprowadzki firm najlepiej jest powierzać doświadczonym firmom, które znają się na tym jak nikt inny. Da nam to gwarancję, iż wszystkie należące do naszego przedsiębiorstwa przedmioty zostaną dostarczone na miejsce docelowe szybko, sprawnie i bezpiecznie.

Jak przeprowadzić przeprowadzkę biura? Poradnik krok po kroku

Podstawową kwestią, o której nie wolno zapominać przy okazji jakiejkolwiek przeprowadzki firmy, jest właściwe zaplanowanie i koordynowanie wszystkich działań. W przeciwnym razie wszystko może trwać zbyt długo, co spowoduje dla nas bardzo wiele strat materialnych i wizerunkowych. Przed rozpoczęciem właściwej części przeprowadzki, należy przeprowadzić spis wszystkich rzeczy znajdujących się na stanie przedsiębiorstwa. trzeba policzyć je oraz jak najlepiej oszacować ich masę. Najlepiej jest też jak najszybciej wybrać najbardziej odpowiedni termin przeprowadzki.

Większość firm nie pracuje w soboty i niedziele, dlatego weekend będzie najlepszym terminem na zorganizowanie przeprowadzki firmy https://www.przeprowadzki24.biz.pl. Wówczas nie powstanie także ryzyko, iż nasi klienci będą niezadowoleni ze względu na fakt, iż mamy przerwę w pracy. Jeśli zatrudniamy pracowników, oni pierwsi powinni dowiedzieć się o planowanej przez nas przeprowadzce. Niejednokrotnie przeprowadzki firm wiążą się dla pracowników z koniecznością przeprowadzenia dużej reorganizacji dojazdów. Dajmy pracownikom czas na przyzwyczajenie się do zmian i poinformujemy ich o planowanej przeprowadzce jak najwcześniej. Im szybciej to zrobimy, tym lepiej.

Przygotuj pudła i kartony

Niezwykle ważną kwestią jest również oczywiście przygotowanie kartonów, pudeł, folii stretch oraz nożyczek. Tam będziemy pakować wszystkie przedmioty przeznaczone do przeprowadzki firmy. Najpierw opróżnijmy szuflady i szafki i pogrupuj przedmioty na różne kategorie. Każdy karton powinien być odpowiednio podpisany, aby było wiadomo, co dokładnie się w nim znajduje. To ułatwi pracę.

Organizacja przeprowadzki firmy

Warto wiedzieć, że najlepiej jest wyznaczyć w firmie całą grupę osób, której zadaniem będzie jak najlepsze i najszybsze przeprowadzenie wszystkich działań związanych z przeprowadzką firmy. Kierownik odpowiedzialny za zarządzanie całą grupą powinien najpierw przygotować spis wszystkich rzeczy znajdujących się na stanie przedsiębiorstwa. Powinien również podjąć decyzję, które przedmioty mają trafić do nowego lokum, a które będą wyrzucone lub przeznaczone na sprzedaż. Niektóre firmy przy okazji zmiany swojej siedziby decydują się również na całkowitą zmianę wystroju wnętrz, dlatego podczas przeprowadzki wiele rzeczy może być wyrzuconych.

Czy da się przeprowadzić przeprowadzkę we własnym zakresie? Teoretycznie tak, jednak są do tego potrzebne pojazdy dostawcze. Warto też wiedzieć o tym, że nawet firmy, które dysponują takimi pojazdami, niejednokrotnie wolą zlecić działania związane z przeprowadzką doświadczonym firmom. Z czego to wynika? Uwarunkowane jest to tym, iż przeprowadzając działania przeprowadzkowe we własnym zakresie, w razie uszkodzenia niektórych urządzeń koszty z tym związane będziemy musieli ponieść z budżetu firmy. A gdy wynajmiemy specjalną firmę, będzie nam przysługiwało odszkodowanie z tytułu poniesionych strat w odpowiednio dużej wysokości.

ZOBACZ TAKŻE: