Czy warto zatrudniać adwokata na rozwód? Rozwód to bardzo nieprzyjemna sytuacja. Niestety rozłam małżeństwa pojawia się coraz częściej. Niejednokrotnie nie mamy na to wpływu. Sam proces sądowy oraz wszystko, co się dzieje wokół powoduje, że jesteśmy bardzo zestresowani i przestajemy racjonalnie myśleć. Dlatego właśnie musimy mieć wsparcie nie tylko w postaci najbliższych osób, ale także w postaci adwokata. 

Przydatne wsparcie – adwokat

Bez dwóch zdań adwokat jest osobą bezstronną, która pomoże nam spojrzeć na naszą sytuację fachowym okiem . Jego analiza jest pozbawiona emocji jak to bywa w naszym przypadku. Wiele osób się zastanawia czy na zwykłą sprawę sądową adwokat jest konieczny? Wiadomo, że wiąże się to z pewnymi kosztami. Dla niektórych osób dodatkowy wydatek jest już sporym obciążeniem. Warto jednak trochę zainwestować, ponieważ w przypadku przegranej sprawy możemy nie tylko ponieść dużo większe koszty, ale dodatkowo także może stracić na przykład opiekę nad dzieckiem, czego na pewno wolelibyśmy uniknąć.
Zatem zróbmy co w naszej mocy, aby adwokat wspierał nas w tej walce. Czasami sprawy rozwodowe mogą się wydawać proste, nawet bez orzekania o winie, a podczas rozprawy wychodzą nieciekawe dla nas sytuacje. Takiego obrotu spraw nie chcielibyśmy doczekać.

Gdzie znaleźć adwokata?

Adwokata konkretnego czy też kancelarię prawną najlepiej mieć z polecenia. Jednak niektórzy nie mają tego szczęścia i muszą sobie poradzić sami. Wówczas odsyłamy takie osoby do sieci . Nie od dzisiaj wiemy, że w Internecie znajdziemy wszystko. Nasze poszukiwania powinniśmy zawęzić do miejsca naszego zamieszkania ewentualnie do odległości około 30 kilometrów. W takiej sytuacji mamy naszego adwokata „pod ręką”. Wiadomo, że kontakt bezpośredni jest bardzo ważny. Dużo łatwiej rozmawia się osobiście, niż przez telefon czy też przez maila. Poszukując odpowiednią kancelarię czy też adwokata sugerujmy się opiniami, a do tego recenzjami.

Gdy wielu klientów dzieli się swoimi historiami i wychwalają danego adwokata, to warto do danej kancelarii się zgłosić. Oczywiście powinniśmy zwrócić uwagę czy dany adwokat specjalizuje się w sprawach rozwodowych. Innego rodzaju specjalizacje nas kompletnie nie interesują. Zależy nam osoby, dla których sprawy rozwodowe nie mają żadnych tajemnic.

Cechy dobrego adwokata

Adwokata możemy czasami ocenić po kilkuminutowej rozmowie. Bowiem adwokat musi mieć odpowie cechy. Wiele osób uważa, że adwokat musi być jedynie wygadany. Jest to olbrzymi błąd. Adwokat może mówić mało, ale jak powie, to wyprze wszelkie argumenty strony przeciwnej.

Adwokat musi być elokwentny, uczciwy oraz musi posiadać co ciekawe refleks. Musi reagować odpowiednio szybko na argumenty strony drugiej. Nie może się zastanawiać w nieskończoność. Do adwokata jako jego klienci musimy mieć także zaufanie. Najczęściej rozmawiamy z nim o takich sprawach, które nas krępują. Adwokat powinien także potrafić słuchać i być cierpliwym. Czasem klienci zadają w kółku te same pytania. Jednak nie powinno go to irytować. Musi zrozumieć, że klient jest w takiej sytuacji pierwszy raz i rozprawa w sądzie go stresuje.
W czym pomoże nam adwokat? W czym dokładnie pomoże nam adwokat podczas naszego rozwodu? Na pewno w pierwszym kroku spotykamy się z nim i przedstawiamy jak wygląda sprawa. Jeśli dopiero zamierzamy złożyć wniosek o rozwód to także nam w tym pomoże . Pomoże nam również gdy dostaliśmy już dokumenty z sądu, a sprawa została wytyczona przez drugą osobę. Zarówno w jednej, jak i drugiej sytuacji czeka nas masa dokumentów do wypełnienia czy też stworzenia. Gdy nie jesteśmy biegli w takich sprawach, to możemy mieć kłopot. W takiej właśnie sytuacji całą robotę wykonuje za nas adwokat  Jest to spore ułatwienie. Gdy złożymy stosowny dokument, to adwokat może nas reprezentować w sądzie. Musimy po prostu go do wszystkiego upoważnić.
Niektóre sprawy rozwodowe bywają tak emocjonalne, że możemy po prostu na salę wysłać naszego adwokata i nawet w niej nie uczestniczyć. Jednak gdy chcemy wziąć w tym wszystkim udział, to mamy zawsze wsparcie adwokata podczas rozprawy. Adwokat wspiera nas w zadawaniu pytań, odpieraniu ataków oraz w wielu innych sprawach, których nie przewidujemy.
Dzięki adwokatowi mamy także wszystko zaplanowane. Nic nie powinno nas zaskoczyć. Mamy w zasadzie wszystko zaplanowane od A do Z.

Ile musimy zapłacić adwokatowi?

Jak widzimy adwokat naprawdę wykonuje masę pracy. Jeśli jeszcze uzyska dla nas satysfakcjonujący wyrok, to jesteśmy już wniebowzięci. Mamy jednak pytanie ile należy zapłacić adwokatowi? Nie musimy się obawiać, że po rozprawie nasz adwokat rzuci nam jakąś kwotą z kosmosu. Na pewno nam to nie grozi. Konkretną stawkę ustala się z adwokatem jeszcze przed rozprawą. Wówczas albo ją akceptujemy lub też nie. Jednak żadna stawka nie może być zaskoczeniem. O konkretnych stawkach nie możemy powiedzieć, ponieważ jest to zależne od konkretnego adwokata, kancelarii prawnej czy też nawet od konkretnej sprawy. Jest to zatem sprawa mocno indywidualna. Przekonamy się jednak o tym na pierwszym spotkaniu z adwokatem.