Czy warto skorzystać ze skrytki sejfowej w Warszawie? Cenne przedmioty takie jak biżuteria, papiery wartościowe, ważne dokumenty najczęściej przechowywane są w domu, jednak w obecnych czasach to błąd, który spędza sen z powiek wielu ludziom. Nawet posiadanie dobrze zabezpieczonych sejfów w domu lub swojej firmie nie gwarantuje bezpieczeństwa, ponieważ złodzieje potrafią zmusić właścicieli do ich otwarcia.

Wiele osób na swoich posesjach zakłada alarmy, monitoring, który powinien chronić ich życie i mienie, ale jak donoszą media, przestępcy nauczyli się je pokonywać. Jedynym racjonalnym rozwiązaniem stał się wynajem skrytki sejfowej w Warszawie, która jest bezpieczną metodą przechowywania wartościowych rzeczy.

Jakie skrytki sejfowe w Warszawie można wynająć?

Czy warto skorzystać ze skrytki sejfowej w Warszawie?
Czy warto skorzystać ze skrytki sejfowej w Warszawie?

W dobrze chronionych obiektach w Warszawie można wynająć skrytki sejfowe dostosowane do swoich potrzeb. Dostępne są zarówno małe skrytki na biżuterię, monety czy gotówkę oraz większe, w których można bezpiecznie przechować ważne dokumenty prywatne oraz firmowe a także kolekcję znaczków, dzieła sztuki. Coraz więcej osób decyduje się przetrzymywać tak cennych rzeczy poza swoim domem w bezpiecznym sejfie, do którego ma dostęp tylko właściciel klucza. Takie miejsca są chronione przez nowoczesne zabezpieczenia uzbrojone w innowacyjne technologie spełniające najwyższe standardy bezpieczeństwa. Firmy depozytowe wynajmujące skrytki sejfowe zapewniają swoim klientom całkowitą anonimowość, oferują bezpieczne przechowywanie a są najczęściej czynne 24 godziny na dobę. Sforsowanie zabezpieczeń wykorzystywanych przez takie instytucje jest dla złodziei o wiele trudniejsze niż sejfów domowych, ponadto właściciel depozytu czuje się o wiele bezpieczniej.

Jaki poziom bezpieczeństwa gwarantują skrytki sejfowe w Warszawie?

Do przechowywanych rzeczy dostęp jest możliwy poprzez osobistą identyfikację i posiadanie klucza. Otwarcie skrytki sejfowej w Warszawie następuje w odosobnionym miejscu, gwarantując wynajmującemu wygodę i komfort psychiczny, dyskrecję i prywatność. Obiekt obsługiwany jest przez specjalistów zapewniających całodobową ochronę. Dzięki takim zabezpieczeniom można przechowywać także: wszelkie kamienie i metale szlachetne, dyski zapasowe, dokumenty (akty urodzenia, małżeństwa, testament, paszport, certyfikaty udziałów itd.). Bardzo istotną informacją dla każdego wynajmującego jest objęte polisą ubezpieczeniową zawartości każdej skrytki sejfowej.

Korzyści z wynajęcia skrytki sejfowej w Warszawie?

Podstawową korzyścią płynącą z wynajęcia skrytki sejfowej w Warszawie jest zapewnienie bezpieczeństwa cennym przedmiotom i zabezpieczenie ich przed kradzieżą. Jednak to nie jedyna zaleta takiego sposobu przechowywania kosztowności, kolejną ulgą jest mniejsza składka za ubezpieczenie domu. Dlaczego? Otóż, zgłaszając do ubezpieczyciela wyposażenie domu, w skład, którego nie wchodzi wartościowa biżuteria, numizmaty czy akcje, opłata roczna będzie mniejsza, niż koszt ponoszony na wynajęcie skrytki.    

Kolejną uzyskiwaną korzyścią jest oszczędność środków finansowych, ponieważ przetrzymywane w skrytce ważne dokumenty nie ulega zagubieniu, kradzieży lub zniszczeniu. Ponowne wyrobienie na przykład paszportu czy polisy ubezpieczeniowej wymaga poświęcenia czasu i przebrnięcia przez biurokrację oraz poniesienia dodatkowych kosztów. Spokój jest teraz najcenniejszą rzeczą, nie trzeba martwić się włamaniem czy problemem ze znalezieniem zawieszonych ważnych danych.

Czy zawsze trzeba korzystać ze skrytki sejfowej?

Każdy musi ocenić swoją sytuację, jeżeli posiada w domu cenne przedmioty, którym nie jest w stanie zapewnić bezpiecznego przechowywania to znaczy, że skrytka sejfowa w Warszawie jest optymalnym rozwiązaniem. Nie zawsze musi to dotyczyć diamentów, czasami przedmioty sentymentalne, mają większe znaczenie niż finanse i takie również można schować do takiej skrytki. Dokumenty takie jak akt własności, który nie jest łatwo odtworzyć wymagają specjalnych warunków przechowywania i poza domem uzyskają całkowite bezpieczeństwo. Sama świadomość, że to, co jest niezwykle ważne jest umieszczone w jednym miejscu i nie trzeba szukać papierów po całym mieszkaniu jest wartością bezcenną. Organa ścigania potwierdzają, że trzymanie sejfu w domu, nie należy do dobrych pomysłów, ponieważ włamywacze po stwierdzeniu takiego zabezpieczenia w domu, wrócą do niego, gdy będą właściciele a to już jest zagrożenie dla życia.  

Koszt wynajmu skrytki najczęściej jest uzależniony od jej wielkości oraz okresu przechowywania w niej depozytu. Z takiej usługi mogą skorzystać wszystkie osoby pełnoletnie, osoby fizyczne i prawne. Nie tylko polscy obywatele, ale również obcokrajowcy posiadający ważny paszport. Sama procedura załatwiania wynajmu jest prosta i nie trzeba poświęcać na nią wiele czasu. Warto również wiedzieć, że właścicielem skrytki nie musi być jedna osoba, mogą być też wyznaczeni pełnomocnicy. W przypadku śmierci właściciela skrytki sejfowej, jej zawartość jest przekazywana spadkobiercom, którzy muszą wykazać się na przykład prawomocnym wyrokiem sądu o nabyciu prawa do spadku.