Czego nie może zabraknąć w sklepie jeździeckim? Każdy miłośnik jazdy konnej marzy o szerokim asortymencie, który sprawia, że rozwijanie pasji staje się nie tylko możliwe, ale także przyjemniejsze. Toteż niezależnie od tego, czy poszukujemy odzieży jeździeckiej, akcesoriów do jazdy konnej czy też produktów dla koni, z całą pewnością powinniśmy odwiedzić profesjonalny sklep jeździecki.

Wówczas skorzystamy nie tylko z szerokiej oferty produktów, ale również porównamy ceny bardziej i mniej znanych marek. To sprawia, że możemy wybrać najlepsze produkty z gwarancją najwyższej jakości. Asortyment jeździecki obejmuje wiele pozycji, ale co właściwie możemy tam znaleźć?

Asortyment sklepu jeździeckiego a produkty dla konia

Każdy sklep tego typu oferuje produkty dla jeźdźców i dla koni, niemniej niektóre pozycje mogą okazać się dużym zaskoczeniem. Pasja jeździecka wymaga przede wszystkim zapewnienia właściwej opieki oraz bezpieczeństwa zarówno dla jeźdźca, jak i zwierzęcia. Dla żadnego zapalonego miłośnika koni nie będzie zaskoczeniem, że są to stworzenia niezwykle delikatne, a podczas treningów – narażone na liczne urazy i kontuzje. W związku z tym, trudno jest wyobrazić sobie rozwijanie pasji jeździeckiej bez odpowiedniego przygotowania, co oczywiście obejmuje także różnego typu sprzęt i akcesoria jeździeckie.

Wyposażenie jeździeckie i nie tylko?

Standardowo w asortymencie sklepu jeździeckiego znajdziemy takie artykuły jak: ogłowia, siodła, wędzidła i kiełzna, strzemiona, czapraki i pady, wodze, uwiązy, popręgi, napierśniki i wytoki, derki, ochraniacze dla koni oraz inne akcesoria jeździeckie. Dodatkowo możemy znaleźć również bandaże niezbędne do zabezpieczenia kończyn i ogona w czasie transportu, jak również owijki i podkłady. Powszechna jest także sprzedaż preparatów przeciw owadom i akcesoriów jak derki siatkowe, frędzelki czy moskitiery, które są wręcz niezastąpione w okresie letnim. Niemniej, znajdziemy również preparaty przeznaczone do pielęgnacji i czyszczenia konia, często także z podkładami i żelami pod siodło oraz produktami przeznaczonymi do czyszczenia i impregnacji sprzętu jeździeckiego.

Co więcej, sklepy jeździeckie oferują pasze, suplementy i smakołyki dla konia, będące podstawowymi elementami właściwej diety. Obecnie możemy wybierać spośród rozmaitych firm, które gwarantują wysoką jakość swoich produktów. Przy wyborze paszy i suplementów dla konia warto jednak pamiętać, że należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy składy oferowanych produktów są naturalne. Pro-Linen, Spillers, St. Hippolyt, Pavo, Sukces czy Eggersmann to jedni z wielu producentów, stawiających na naturalne składy produktów żywieniowych dla koni. Wysokoenergetyczna pasza dla konia jest doskonałym wzmocnieniem, natomiast suplementy pozwalają uzupełnić minerały. Co za tym idzie, odpowiednie połączenie paszy i suplementów ma realny wpływ na zdrowie i kondycję konia.

Asortyment sklepu jeździeckiego, a produkty dla jeźdźców

Uprawianie jeździectwa – bez względu na to czy profesjonalnie, czy też amatorsko – wymaga nie tylko właściwego wyposażenia dla konia. Co za tym idzie, w sklepie jeździeckim znajdziemy równie dużo artykułów przeznaczonych dla jeźdźców, co sprzętu i produktów dla koni. Bowiem nie ulega wątpliwości, że dobry sprzęt jeździecki nie tylko ułatwia codzienną pracę z koniem, ale również sprawia, że jest ona przyjemniejsza. W związku z tym, w ofercie sklepu znajduje się nie tylko wyposażenie przeznaczone dla jeźdźców, ale również dla trenerów i właścicieli tych wspaniałych zwierząt.

Akcesoria do jazdy konnej i nie tylko?

Czego nie może zabraknąć w sklepie jeździeckim?
Czego nie może zabraknąć w sklepie jeździeckim?

Odzież dedykowana pasjonatom jazdy konnej sprawia, że uprawianie tego sportu jest nie tylko przyjemne i wygodne, ale przede wszystkim bezpieczne. Toteż kompletowanie stroju jeździeckiego warto zacząć już od bielizny termoaktywnej, która okazuje się niezastąpiona w okresie zimowym. Same bryczesy mogą wówczas okazać się niewystarczające w walce z niskimi temperaturami. Natomiast bielizna termoaktywna nie tylko gromadzi ciepło i zapobiega wychładzaniu organizmu, ale również wchłania pot. Dzięki temu jest doskonałym rozwiązaniem dla jeźdźców, którzy nie rezygnują ze swojej pasji nawet w trudnych warunkach pogodowych.

W ofercie sklepu jeździeckiego znajdziemy tradycyjne elementy stroju, takie jak: koszulki i t-shirty, kamizelki i ocieplacze, bluzy, bryczesy, sztyblety, oficerki, czapsy i sztylpy, kaski, toczki, cylindry, kurtki i płaszcze, baty, palcaty, rękawiczki, czapki, szaliki, a nawet skarpety. Produkty oferowane w sklepach dla jeźdźców dostarczane są w zdecydowanej większości przez znane marki jeździeckie, oferujące najwyższą jakość wykonania. Warto jednak pamiętać, że solidna odzież jeździecka może być z powodzeniem użytkowana przez lata. Szczególnie zaś stroje konkursowe, używane jedynie podczas wybranych okazji.

Oprócz tego, popularnością cieszą się również artykuły, których zadaniem jest zwiększenie bezpieczeństwa. Nieodmiennie należą do nich kamizelki ochronne i ochraniacze pleców, często wręcz wymagane w przypadku najmłodszych. Dodatkowo możemy spotkać się z innymi artykułami przeznaczonymi dla miłośników koni i jeździectwa. W licznych przypadkach będzie to literatura specjalistyczna, pomagająca rozwijać wiedzę z zakresu jeździectwa, a także pielęgnacji i zdrowia konia. Niemniej, coraz częściej w ofertach sklepów jeździeckich pojawiają się upominki i odzież klubowa, które doskonale sprawdzą się jako prezent.