Co zrobić gdy lakier hybrydowy nie wysycha? Manicure hybrydowy cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród przedstawicielek płci pięknej. Nie ma się temu co dziwić, gdyż dzięki lakierom hybrydowym można stworzyć wiele niezapomnianych stylizacji paznokci. Nie zawsze jednak samodzielna aplikacja lakieru hybrydowego przebiega bezbłędnie. Bardzo powszechnym problemem jest niewysychanie preparatu, który aplikujemy na nasze paznokcie. Warto wiedzieć, z czego może ono wynikać i co należy zrobić, aby pokonać problem. 

Nakładasz zbyt grubą warstwę

Bardzo banalną i częstą przyczyną niewysychania lakieru hybrydowego jest nakładanie jego zbyt grubej warstwy. Tymczasem kluczem do sukcesu jest nakładanie na paznokcie cienkiej warstwy lakieru. Aby uzyskać satysfakcjonujący nas efekt, każdy paznokieć pokrywa się kilkoma warstwami lakieru. Nałożenie jednej, grubej warstwy wcale nie przyśpieszy procesu zdobienia paznokci, a wręcz go spowolni. Będziemy bowiem musieli zmyć lakier i przystąpić do dekorowania paznokci po raz kolejny. Ponadto, zbyt gruba warstwa lakieru hybrydowego prezentuje się niezwykle ciężko i nieestetycznie. W niektórych przypadkach może dojść do ubrudzenia skórek, co również pogorszy efekt wizualny. Kolejnym problemem, który może powstać na skutek nakładania zbyt grubej warstwy lakieru jest tworzenie się grudek. Nie trzeba chyba wspominać o tym, że prezentują się one bardzo brzydko. Na wolno wysychającej, grubej warstwie lakieru hybrydowego mogą powstać również różnego rodzaju uszkodzenia. 

Słaba lampa

Kolejnym powodem, dla którego lakier hybrydowy zbyt wolno wysycha może być użycie nieodpowiedniej jakości lampy. Co do zasady, dobrej jakości lampa posiada moc przekraczającą 24 W. Lampy o zdecydowanie mniejszej mocy mogą nie działać skutecznie. Wówczas pojawić może się właśnie problem słabego wysychania lakieru hybrydowego. Zdecydowanie lepiej jest więc zainwestować w wysokiej jakości, droższy sprzęt niż zakupić tańszy, który kompletnie nie działa. Czasami jednak, problem niewysychania lakieru hybrydowego pojawia się pomimo stosowania odpowiedniej lampy. Z czego wówczas może wynikać problem? Przede wszystkim ze zbyt krótkiego procesu utwardzania lakieru. Utwardzanie w lampie powinno trwać tak długo, jak wskazuje producent stosowanego przez nas lakieru hybrydowego. Należy mieć na uwadze to, że poszczególne lakiery mogą różnić się między sobą czasem, przez jaki muszą być utwardzane w lampie. Jeżeli testujemy lakier nowej, dotychczas nieużywanej przez nas marki, należy zapoznać się z informacjami zawartymi na jego opakowaniu. 

Zobacz koniecznie:

 

Jakie jeszcze przyczyny mogą stać za niewysychaniem lakieru?

Co zrobić gdy lakier hybrydowy nie wysycha?
Co zrobić gdy lakier hybrydowy nie wysycha?

Oprócz wyżej scharakteryzowanych przyczyn niewysychania lakieru, należy wymienić jeszcze jedną. Dotyczy ona jednak tylko i wyłącznie lakierów hybrydowych w kolorach bieli oraz czerni. Malując paznokcie przy pomocy lakieru o barwie czarnej lub białej, nakładanie cienkich warstw jest szczególnie ważne. Lakiery o tych kolorach wymagają bowiem bardzo szczególnego podejścia. Charakteryzuje je bowiem mocny pigment. Ponadto, zawsze należy upewnić się co do tego, w jakiej lampie może być utwardzany dany lakier. Niektóre z powodzeniem można utwardzać zarówno w lapach UV jak i w lampach LED. Istnieją jednak i takie lakiery, które można utwardzać wyłącznie w jednej z tych lamp. Jeśli więc nasz lakier hybrydowy nie wysycha, być może wynika to ze stosowania nieodpowiednio dobranej lampy. Czasami, chociaż niezmiernie rzadko, problem niewysychania lakieru hybrydowego może wynikać ze stosowania zbyt słabej jakości produktu. Niestety, nie wszystkie produkty do manicure, które znajdziemy na rynku będą skuteczne. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup takich lakierów hybrydowych, które posiadają pozytywne opinii. Im większa ilość pozytywnych opinii na temat danego lakieru, tym większe prawdopodobieństwo tego, że dany kosmetyk okaże się skuteczny. Zawsze należałoby także pamiętać o tym, aby nie stosować przeterminowanych lakierów. Kosmetyki, którym skończył się termin ważności mogą bowiem nie wysychać. Wynika to z pewnych procesów zachodzących wewnątrz buteleczki z długo stojącym lakierem. Ponadto, niektóre osoby czasami rozrzedzają lakiery hybrydowe. Niestety, czasami można z tym przesadzić i rozrzedzić kosmetyk zbyt mocno. Wówczas może pojawić się problem z niewysychaniem lakieru hybrydowego. 

Co jeszcze trzeba wiedzieć?

Jak wynika z powyższych rozważań, kluczem do sukcesu jest poznanie przyczyny, dla której lakier hybrydowy nie wysycha. Jeżeli poznamy przyczynę, pozostaje nam jej wyeliminowanie. W przeważającej większości przypadków jest to niezwykle proste. Wystarczające może okazać się chociażby nakładanie kilku cienkich warstw lakieru zamiast jednej zbyt grubej. Nieco większy problem może pojawić się, jeśli okaże się, że używamy za słabej lampy. Wówczas konieczny może okazać się zakup nowej, co pociąga za sobą środki finansowe. Warto jednak przejrzeć oferty poszczególnych sklepów, zarówno stacjonarnych jak i internetowych. Wówczas będziemy mogli znaleźć lampę wysokiej jakości w atrakcyjnej cenie.