Chirurg ortopeda i wszystko, co musisz o nim wiedzieć – w naszym życiu często spotykamy się z różnymi urazami, takimi jak złamania kończyn, urazy kości, a nawet bóle krzyża. To codzienność, którą musimy wykonywać u naszych ortopedów w Szczecinie. Co on do cholery robi i kiedy powinniśmy mu to zgłosić? Jak wybrać taką, która poradzi sobie z naszą chorobą? Na wszystkie te pytania postaramy się odpowiedzieć w naszym artykule.

Czym zajmuje się chirurg ortopeda?

Krótko mówiąc, ortopedzi w Szczecinie to osoby, które zajmują się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem różnych chorób, urazów i wad (wrodzonych i nabytych) związanych z narządami odpowiedzialnymi za układ mięśniowo-szkieletowy – jesteśmy tutaj głównie Rozmawiamy o układzie kostnym i układ mięśniowy i związane z nim nerwy. Jak można się domyślić, sam zawód wymaga sporej dozy anatomii, fizjologii i biomechaniki.

Pole działania chirurga ortopedy Szczecina nie zawsze było tak szerokie – choć w początkowych latach zajmował się tylko leczeniem wad postawy u dzieci (i tylko w odniesieniu do nich), postęp medycyny zmusił go do diagnozowania i leczenia (w tym chirurgicznego). odpowiedni dla dorosłych.

Kiedy odwiedzić i jakie choroby kwalifikują się do wizyty?

Chirurg ortopeda i wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Jeszcze zanim zdecydujemy się na wizytę u chirurga ortopedy, musimy odpowiedzieć sobie na fundamentalne pytanie – czy nasza choroba kwalifikuje się do wizyty u tego specjalisty. Jeśli sami nie możemy być pewni (na przykład, jeśli nasza kontuzja nie jest tak oczywista), warto najpierw udać się do lekarza pierwszego kontaktu na wstępne badanie. Musimy sobie zdać sprawę, że chirurg ortopeda w Szczecinie zajmuje się nie tylko złamaniami kości, skręceniem kolan czy skręceniem kostki, choć najczęściej jest z nimi kojarzony. Powinniśmy mu również zgłaszać, gdy odczuwamy różne bóle kręgosłupa, stawów, ścięgien lub mięśni – zwłaszcza te, które stają się aktywne podczas ruchu.

Wizyta u lekarza ortopedy w Ortho Expert jest absolutnie konieczna, jeśli zostaliśmy rodzicami, a nie byliśmy tam z dzieckiem. Chirurg ortopeda sprawdzi, czy kości, mięśnie i stawy rozwijają się prawidłowo – należy zwrócić na to uwagę na wczesnym etapie. Pozwoli to na szybkie działanie, często pomagając całkowicie wyeliminować problem, ale także pomagając przy wadach wrodzonych narządu ruchu. Im później to zrobimy, tym większa szansa na ich całkowite wyeliminowanie

Chirurg ortopeda Szczecin może również diagnozować i leczyć (ale nie tylko) następujące schorzenia:

• siniaki, złamania i skręcenia,
  • wady wrodzone – jak wspomnieliśmy wcześniej, im szybciej tym lepiej,
  • guz kości,
  • stany zapalne stawów i kości,
  • przeciążanie zmian, na przykład noszeniem zbyt silnych przedmiotów,

Wady kręgosłupa, często spotykane u osób prowadzących siedzący tryb życia, „najbardziej popularne” są kifoza, lordoza i skolioza.

Chirurdzy ortopedzi i skierowania – czy musimy je mieć?

Jak większość specjalistów, udając się do chirurga ortopedy w Ortho Expert na leczenie i diagnostykę musimy mieć odpowiednie skierowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia. Otrzymamy je od naszego lekarza pierwszego kontaktu, który przeprowadzi nas wstępne badanie i ustali, czy potrzebna jest taka konsultacja ze specjalistą. Zaleca się stosowanie chirurgów ortopedów, którzy nie wymagają prywatnej praktyki. Jeśli więc nie dostaniemy skierowania lub czas oczekiwania jest dla nas zbyt długi (co zdarza się bardzo często, zwłaszcza jeśli system opieki zdrowotnej nie działa sprawnie), zróbmy prywatną wizytę.

Jak wybrać dobrego chirurga ortopedę?

Jeśli planujemy wizytę u ortopeda Szczecińskiego, musimy najpierw odpowiedzieć na pytanie – czy będziemy leczeni publicznie czy prywatnie. Niestety w pierwszym przypadku nie mamy dużego wyboru – musimy zgodzić się z ekspertem, który aktualnie ma wolny termin (albo wkrótce zostanie zwolniony). W przeciwnym razie warto wybrać lekarza, który może uzyskać najlepszą opinię. Na uwagę zasługuje nie tylko internet, który w takich sytuacjach potrafi być bardzo zwodniczy, ale – a może przede wszystkim – opinie naszych znajomych. To wizyta u eksperta polecana przez eksperta i najprawdopodobniej ku naszej pełnej satysfakcji.

Podsumowanie

Chirurg ortopeda to taki, który pozwala nam diagnozować i leczyć różnorodne schorzenia związane z układem ruchu, które są ściśle związane z naszym układem kostnym i kręgosłupem. Musimy mieć świadomość, że aby bezpłatnie korzystać z jego usług, w ramach świadczeń NFZ musimy posiadać odpowiednie skierowania. Warto również upewnić się, że udasz się do polecanego przez pacjenta specjalisty, który prawidłowo zdiagnozuje Twój stan. Zwłaszcza jeśli nie jest to dla nas do końca jasne i pewne.